Další

ak-truecam-eshop-230

 

 

 

 

ak-alza-230

Odkazy

Autokamery CelTec nabízejí optimální poměr ceny a kvality. 

Auto-Kamera.cz

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-117
ak-finevu-cr500-150

Malá, elegantní autokamera s FullHD rozlišením, možností připojení externího GPS a polarizačního filtru. Kvalita videa je výborná ve dne i v noci, kamera se snadno vejde nad přední zrcátko. Její cena je vzhledem k výše uvedeným vlastnostem také vyšší. Ukázky videa.

Detail DISKUTOVAT

ak-urive-md800p-150.jpg

Duální autokamera přístroj se záznamem 1080p pro přední kameru a 720p pro zadní kameru, s dobrou kvalitou záznamu na denním světle a průměrnou v noci. Přístroj je poměrně nenápadný, má možnost připojení externího GPS modulu.

Klikněte pro ukázky videa.

Detail DISKUTOVAT

ak-roadrunner710-150

K už zveřejněné recenzi nižšího modelu RoadRunner 530A5 přidáváme hodnocení vyššího modelu 710x, který je vzhledem ke konstrukci a uchycení možné využít také pro umístění na kole nebo motocyklové helmě a v dalších náročnějších prostředích. Podle testu na TopSpeed.sk jde o autokameru s velmi tuhou konstrukcí, malými rozměry a velkým množstvím příslušenství. Oproti ostatním kamerám do auta má také vyšší výdrž baterie (1,5 hodiny oproti obvyklým 30 minutám). Menším nedostatkem jsou ovládací prvky a hlasité zvukové projevy během připojování k nabíječce. V článku najdete také videoukázku.

Detail DISKUTOVAT

ak-zakaz-150

Ano. Článek na Nova.cz uvádí, že výlučně pro osobní potřebu je používání kamery v autě možné a na jejího provozovatele se nevztahuje zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, totéž platí pro služební automobily.

Stále je ovšem třeba respektovat omezení v nakládání se získaným záznamem, není možné ho bez souhlasu účinkujících dále používat, především zveřejňovat.

Detail DISKUTOVAT

ak-mivue388-150

Článek na E15.cz seznamuje s kamerou do auta vybavenou GPS, nadstandardní kvalitou záznamu (a cenou). Zajímavou funkcí je upozornění na stacionární radary, jejichž databázi si můžete pravidelně aktualizovat nahráním na paměťovou kartu. Doporučujeme videoukázky.

Detail DISKUTOVAT

Genius DVR-HD560 - zkušenosti uživatele

Hodnocení na CZC.cz se věnuje cenově dostupné kameře, o které bude uvažovat nemalá část zájemců. Kvalita videa je označená za výbornou i v noci (doporučená je rychlá SD karta), autor si také pochvaluje komunikaci s počítačem a orientaci v menu, doplňující funkce. Podrobnější recenzi najdete na TVfreak.cz, s trochu menším nadšením pro kvalitu záznamu a dalšími detaily z testu. Videoukázky a recenze TVfreak.cz zde.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

UOOU a kamery

Další vyjádření Ústavu na ochranu osobních údajů se týká kamer, umístěných na bezpilotních letadlech. V podstatě tak pokrývá stejnou problematiku, jako běžný záznam kamer v autě. V těžko stravitelném textu UOOU sděluje, že:

 • lze připustit monitorování veřejných prostor, přístupných bez omezení
 • nelze pořizovat záběry ryze soukromých aktivit zejména v rámci obydlí a přilehlých prostor
 • lze pořizovat záznam za účelem ochrany vlastního majetku
 • správce záznamů by se měl registrovat na UOOU (když jsme se o to pokusili, UOOU ovšem odmítl v případě autokamery odpovědnost)

Kompletní text vyjádření najdete zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-lk7900-150

Kamera do auta nabízí v poměru k ceně velmi slušnou kvalitu videa ve dne i v noci a GPS. Můžete nahrát až 29 hodin záznamu, podporuje až 128 GB SD karty, na rozdíl od většiny ostatních, které umí jen 32 GB. Je malá a nenápadná, snese až 90 stupňů uvnitř auta. Volitelným příslušenstvím je polarizační filtr, který vyřeší problémy s odrazy od čelního skla za slunného počasí.

Ukázky videotestu.

Detail DISKUTOVAT

ak-vicotf2-150

Autokamera podle DashCamReviews.com s výbornou kvalitou záznamu, vysokou odolností vůči vysokým teplotám v autě a snímacím úhlem plných 160 stupňů. Vico TF2 Premium je lépe vybavená verze modelu TF2, s 2,4" displejem, Full HD záznamem, tlačítkem pro bezpečné uložení záznamu v délce 30 vteřin (emergency button). Kamera netrpí výpadky záznamu. Ukázky z videotestu.

Detail DISKUTOVAT

ak-itb-100hd-150

Tato autokamera s GPS má podle DashboardCameraReviews.com na tuto cenovou kategorii slušné video za denního světla, přijatelné v noci, celkově trochu pod průměrem oproti srovnatelným. Nemá displej, je proto méně nápadná, napájecímu kabelu by prospěly běžné čtyři metry namísto tří. Nahrává ve Full HD v úhlu 144 stupňů.

Ukázky videa zde.

Detail DISKUTOVAT

HD DVR 207

DVR 207 je vylepšená verze kamery DVR 027, o které jsme informovali zde. Podle testu na DashboardCameraReviews je navíc vybavená pohybovým senzorem a novým firmware, který vyřešil výpadky záznamu, v ostatních ohledech stejná:

 • 1280×720 @ 30fps
 • 2,5" displej
 • 120° úhel záběru
 • max. 32 GB SD karty

DVR 027 i 207 je spolehlivá autokamera s průměrným záznamem, zbytečnými infračervenými diodami, ale především za dobrou cenu. Klikněte pro videoukázky.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

 

Detail DISKUTOVAT

ak-random-camera-150

DashBoardCameraReviews.com doporučuje hodnotit:

 • nenápadnost
 • rozlišení videa
 • kvalitu nočního záznamu
 • displej

Jako další je dobré vzít v úvahu vybavení GPS, pohybovým senzorem, adaptérem (pro lepší skrytí napájecího kabelu). Každá autokamera by měla mít automatické spuštění a vypnutí nahrávání, ukládání videa ve smyčce a časový údaj.

 

Detail DISKUTOVAT

ak-soud-150

Článek na Novinky.cz rozebírá situaci, kdy se záznam z autokamery dostane před soud jako důkaz. Vzhledem k současné právní úpravě záleží vždy na konkrétním soudu, zda bude záznam využit a zda nebude ten, kdo ho pořídil, sám stíhán za porušení zákona.

Podle vyjádření právníka v příspěvku by však taková možnost nastala jen v případě, že záznam bude použit pro reklamní a komerční účely, případně kdyby došlo k zostuzení nebo poškození natočené osoby - například zveřejněním na internetu.

Detail DISKUTOVAT

ak-roadrunner530a5-150

Stručná, na běžného uživatele zaměřená recenze kamery do auta Prestigio RoadRunner 530A5 s kvalitním Full HD záznamem obrazu především ve dne, širokým úhlem záběru a 2,7" displejem. Autokamera umí velmi přijatelné statické snímky v rozlišení 5 megapixelů, má jednoduché ovládání a možnost vypnout záznam zvuku. Uváděnými nevýhodami je kvalita nočního záznamu a výdrž na baterie, která se pohybuje mezi 20 a 30 minutami.

Detail DISKUTOVAT

ak-geniusfhd590-150

Velmi podrobnou recenzi FullHD kamery do auta s displejem a cenou do 3.000,- najdete na Diit.cz. Zaměřuje se nejen na DVR-FHD590, ale také srovnává, zda je lepší využívat k natáčení chytrý telefon nebo autokameru, s výsledkem, který není tak jednoznačný. Vzhledem k rozsahu je test vhodný i pro ty, kdo o pořízení první kamery do auta teprve uvažují, zaměřuje se na jednotlivé funkce a parametry, srovnává udávaný a skutečný úhel záběru, kvalitu zobrazení a další důležité prvky. Uvažujete-li konkrétné o této kameře do auta, jde o recenzi, která zodpoví všechny vaše otázky.

Detail DISKUTOVAT

ak-connect-150

Zde je k dispozici zajímavá recenze šesti běžných kamer do auta v  cenovém rozpětí od jednoho do tří tisíc korun. Doporučuje autokameru Connect IT Premium CI-203, která se osvědčila nejlépe, upozorňuje na nevýhody ostatních. V článku najdete rozbor právní problematiky využívání autokamer a odpovídající doporučení.

Detail DISKUTOVAT

ak-hd-dvr-150

Doporučujeme recenzi Petra Komárka, zaměřenou na typickou levnou autokameru. S podobnými kamerami do auta se můžete setkat častěji, přínos testu je především pro rozhodování, zda právě vám bude takto vybavená auto kamera stačit nebo budete hledat dražší typ. Podstatný je v tomto ohledu poznatek, že SPZ nejsou na záznamu rozlišitelné a je nezbytné je do zvukového záznamu nadiktovat.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

ak-k6000-150

V Rusku jeden z nejoblíbenějších modelů spojuje výhody digitálního fotoaparátu a kamery do auta. Rozumná cena, HD rozlišení videa, přijatelná kvalita denního záznamu, to všechno jsou důvody, proč jde o dobře prodávanou autokameru. Pod označením DVR K600 se dá koupit i v ČR, rozlišení čipu je 5 megapixelů, displej má šířku 2,7". Kvalita zvukového záznamu může být u některých kusů nekvalitní, doporučujeme test a případnou výměnu včas. Test videa zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-prestigio-roadrunner-150

Stručný článek na portálu Autohit porovnává tři modely kamer do auta od značky Prestigio. Ve výběru jsou autokamery s HD záznamem i fotoaparátem, několika variantami displejů a kapacit záznamové paměti.

Detail DISKUTOVAT

Je pořizování záznamu autokamerou nelegální?

Tuto otázku zodpovídá rozhovor s JUDr. Zuzanou Svrčkovou:

Omezení shromažďování osobních údajů se, podle mého názoru, na tento případ nevztahuje, protože tady o žádné shromažďování osobních údajů nejde. Jedná se o dokumentační činnost, takže z hlediska ochrany osobnosti se jedná o jednání pokryté zákonnou licencí.

Ústavní soud opakovaně zdůraznil, že elementární je princip proporcionality, když poměříte právo viníka, který vás např. naboural a ohrozil na životě, s jeho právem, abyste ho nenatočil při páchání protiprávního jednání, s právem zraněných, hmotnými škodami a obecným požadavkem na bezpečnost a ochranu zdraví a majetku. Dle mého názoru je rozhodnutí o použití záznamu z kamery zcela po právu.

Další detaily najdete na blogu Blackvue

Detail DISKUTOVAT

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-117