Kamery do auta
a vše okolo nich

Auto-Kamera.cz

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-124
ak-roadrunner530a5-150

Stručná, na běžného uživatele zaměřená recenze kamery do auta Prestigio RoadRunner 530A5 s kvalitním Full HD záznamem obrazu především ve dne, širokým úhlem záběru a 2,7" displejem. Autokamera umí velmi přijatelné statické snímky v rozlišení 5 megapixelů, má jednoduché ovládání a možnost vypnout záznam zvuku. Uváděnými nevýhodami je kvalita nočního záznamu a výdrž na baterie, která se pohybuje mezi 20 a 30 minutami.

Detail DISKUTOVAT

ak-geniusfhd590-150

Velmi podrobnou recenzi FullHD kamery do auta s displejem a cenou do 3.000,- najdete na Diit.cz. Zaměřuje se nejen na DVR-FHD590, ale také srovnává, zda je lepší využívat k natáčení chytrý telefon nebo autokameru, s výsledkem, který není tak jednoznačný. Vzhledem k rozsahu je test vhodný i pro ty, kdo o pořízení první kamery do auta teprve uvažují, zaměřuje se na jednotlivé funkce a parametry, srovnává udávaný a skutečný úhel záběru, kvalitu zobrazení a další důležité prvky. Uvažujete-li konkrétné o této kameře do auta, jde o recenzi, která zodpoví všechny vaše otázky.

Detail DISKUTOVAT

ak-connect-150

Zde je k dispozici zajímavá recenze šesti běžných kamer do auta v  cenovém rozpětí od jednoho do tří tisíc korun. Doporučuje autokameru Connect IT Premium CI-203, která se osvědčila nejlépe, upozorňuje na nevýhody ostatních. V článku najdete rozbor právní problematiky využívání autokamer a odpovídající doporučení.

Detail DISKUTOVAT

ak-hd-dvr-150

Doporučujeme recenzi Petra Komárka, zaměřenou na typickou levnou autokameru. S podobnými kamerami do auta se můžete setkat častěji, přínos testu je především pro rozhodování, zda právě vám bude takto vybavená auto kamera stačit nebo budete hledat dražší typ. Podstatný je v tomto ohledu poznatek, že SPZ nejsou na záznamu rozlišitelné a je nezbytné je do zvukového záznamu nadiktovat.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

ak-k6000-150

V Rusku jeden z nejoblíbenějších modelů spojuje výhody digitálního fotoaparátu a kamery do auta. Rozumná cena, HD rozlišení videa, přijatelná kvalita denního záznamu, to všechno jsou důvody, proč jde o dobře prodávanou autokameru. Pod označením DVR K600 se dá koupit i v ČR, rozlišení čipu je 5 megapixelů, displej má šířku 2,7". Kvalita zvukového záznamu může být u některých kusů nekvalitní, doporučujeme test a případnou výměnu včas. Test videa zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-prestigio-roadrunner-150

Stručný článek na portálu Autohit porovnává tři modely kamer do auta od značky Prestigio. Ve výběru jsou autokamery s HD záznamem i fotoaparátem, několika variantami displejů a kapacit záznamové paměti.

Detail DISKUTOVAT

Je pořizování záznamu autokamerou nelegální?

Tuto otázku zodpovídá rozhovor s JUDr. Zuzanou Svrčkovou:

Omezení shromažďování osobních údajů se, podle mého názoru, na tento případ nevztahuje, protože tady o žádné shromažďování osobních údajů nejde. Jedná se o dokumentační činnost, takže z hlediska ochrany osobnosti se jedná o jednání pokryté zákonnou licencí.

Ústavní soud opakovaně zdůraznil, že elementární je princip proporcionality, když poměříte právo viníka, který vás např. naboural a ohrozil na životě, s jeho právem, abyste ho nenatočil při páchání protiprávního jednání, s právem zraněných, hmotnými škodami a obecným požadavkem na bezpečnost a ochranu zdraví a majetku. Dle mého názoru je rozhodnutí o použití záznamu z kamery zcela po právu.

Další detaily najdete na blogu Blackvue

Detail DISKUTOVAT

Jaký je postoj Úřadu na ochranu osobních informací?

V rozhovoru s JUDr. Zuzanou Svrčkovou, uveřejněném na blogu Blackvue, bylo uvedeno:

Při posuzování tohoto problému se názory a komentáře jednotlivých právníků liší. V zákoně je totiž stanoveno, že smíte volně používat kameru jen v případě, že se obraz nikam neukládá. To však není případ kamer do auta, které pořizujeme primárně za účelem ukládání potenciálního důkazního materiálu. Podle těchto právníků je vše nejprve nutné oznámit Úřadu pro ochranu osobních údajů, který vše posoudí a vydá vám příslušné povolení.

Úřadu na ochranu osobních informací jsme proto zaslali dotaz, jak lze získat povolení pro využívání autokamery. Odpověď byla překvapující - úřad nemůže na základě zákona o ochraně osobních informací takové povolení vydat, naopak upozorňuje, že dle občanského zákoníku může její používání porušením §12 občanského zákoníku. Detailní vyjádření najdete zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-mobius-150

Recenze promyšleně navržené kamery Mobius do auta i mimo něj s širokoúhlým záběrem za velmi přijatelnou cenu cca 70$. Má promyšlené uchycení, které lze použít i pro běžný stativ a pokud připevníte suchý zip, je možné kameru umístit například na helmu. Hmotnost je 39 gramů, baterie vydrží více než hodinu, lze uvažovat i o umístění na dálkově ovládaný model. Má velmi slušný obraz i zvuk, rychlou adaptaci mezi tmavým a světlým prostředím a přesvědčivé výsledky z noční jízdy. Ovládací program je možné spustit na PC a Androidu. Videorecenze je v angličtině.

V ČR lze zakoupit zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-rear-dvr-150

Tato kamera do auta je odlišná v tom, že umožňuje nahrávat to, co se děje před vámi i za vámi. Kromě kvalitnější kamery v hlavním těle přístroje, kde se nachází displej a ovládací prvky, lze samostatně připojit minikameru upevněnou na zadní sklo auta. Přenos signálu je kabelem, nahráváte zároveň dva záznamy. Kvalita záznamu je podle testu překvapivě dobrá, slabší pro zadní kameru, ale stále jsou z ní za denního světla čitelné SPZ. Autokamera také zabírá na předním skle málo místa, protože nevyužívá upevnění prostřednictvím přísavky. Výrobek je opět neznačkový a nemá smysl ho hledat pod konkrétním názvem. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-levna-mala-150

Kamera do auta, která nemá jednoznačné označení a můžete se s ní proto setkat pod různými vágními prodejními názvy je alternativou pro malé autokamery dražších značek. Její výhodou je kromě rozměru a ceny i kvalitní noční záznam. Nevýhodou je propojení s televizí prostřednictvím 2,5 mm jacku, nejisté uchycení kamery na sklo, a slabé výsledky při testu čtení SPZ za denního světla. Dostupná zatím jen z ciziny vyjde na cca 950,- Kč. Videorecenze je v angličtině.

 

Detail DISKUTOVAT

ak-x888b-150

Při výběru kamery do auta je jedním z problémů její umístění. Je-li příliš velká, zaclání ve výhledu, přitahuje zloděje a nemusí vždy dobře držet. Malá kamera nemá vždy kvalitní záznam anebo je drahá. Výborným řešením je autokamera zabudovaná do zpětného zrcátka. Je absolutně nenápadná, na ideálním místě a není předražená (na českém trhu zatím není, je třeba objednat ji z ciziny). Videorecenze je v angličtině. Další informace zde.

Podobnou autokameru můžete zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu

Detail DISKUTOVAT

ak-a8-150

Často nechcete, aby kamera v autě byla vidět, každodenní sundavání a instalace je obtěžující, zároveň by ale neměla přitahovat zloděje. Dobrým řešením je využití nenápadné malé autokamery jako je A8, která se snadno vejde za zpětné zrcátko. Nemá nijak špičkovou kvalitu videozáznamu (hlavně v noci), audio není dokonalé, ale cena a velikost může být pro některé z nás optimální. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-mat-150

Shrnutí základních rad pro výběr a pořízení kamery do auta přináší pravidelný recenzent Mat z blogu Techmoan. Najdete v něm základní informace, které by bylo zbytečné opakovat v detailních recenzích a pokud rozumíte anglicky, umožní vám základní orientaci v tom, co by kamera měla mít v závislosti na tom, co od ní očekáváte. Video dobře uvádí do problematiky jednotlivých funkcí mezi nimiž různí řidiči volí a upozorňuje na ty, které jsou pro praktické využití zbytečné. Video je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-viofo-vf960-150

Trochu rozměrnější kamera do auta, s velkým displejem, slušným objektivem a GPS. Záznam videa je dostatečně kvalitní i pro záznam výletů a zajímavých míst, čitelnost SPZ a dalších prvků je na vysoké úrovni. Autokamera se dobře vyrovnává se změnou světelných podmínek, noční záznam je kvalitní. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-dr32-150

Pěkná HD kamera, vhodná nejen do auta, ale díky decentnímu uchycení i na cyklovýlety. Bez ohledu na velmi přijatelnou cenu podává Hetai DR32 nadprůměrný výkon a je tak solidní konkurencí dražším modelům autokamer. Rozlišení je 1920 x 1080 pixelů, pěkně zobrazuje SPZ a je vhodná i pro záznam ze zajímavých cest do přírody. Při využití 32 GB paměťové karty pojme 5 hodin záznamu, pak se původní video nahradí novým. Videorecenze v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-roadhawk-150

Autokamera Roadhawk DC-1 má rozlišení jen 640 x 480 pixelů při 30 snímcích za sekundu, díky tomu vyjde i s GPS na přijatelnou cenu pro běžné řidiče. Nezabírá mnoho místa, při umístění pod zpětným zrcátkem se stane přirozenou součástí interiéru. Spouští se automaticky při nastartování automobilu, záznam je dlouhý šest hodin, než se přemaže novým (4 GB SD karta). Recenze v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

Autokamera pravdu odhalí
Policie vás může pokutovat, pokud se ukáže, že vaše autokamera snižuje rozhled z vozu. Většina lidí si totiž autokameru umisťuje na přední či zadní sklo. V České republice si však musíte dávat pozor na jednu věc. Pokud natáčíte kamerou dění kolem vašeho vozu pro vlastní potřebu, je všechno v pořádku. V případě potřeby potom můžete záznam jednoduše předat policii. Mnozí lidé však záběry natočené autokamerou zveřejňují na internetu i s čitelnou poznávací značkou vozu. To je však podle našich zákonů v rozporu s ochranou osobních údajů. Chcete dát na internet video které jste natočili za jízdy? Rozostřete registrační značku vozidla a bude vše v pořádku.

Detail DISKUTOVAT

ak-kostky-150
Natočíte-li záznam dopravní nehody, budete mít kromě důkazního materiálu také reálné riziko, že vás bude druhý účastník žalovat za nedovolené pořizování záznamu s jeho osobními údaji. Podle SPZ je totiž možné ho identifikovat a protože vám předem nedal svolení k pořízení záznamu, o výsledku rozhodne až soud.
 
Více na Ihned.cz

Detail DISKUTOVAT

ak-uoou-150

Podle policie si řidiči často dávají kamery jak na přední, tak zadní sklo. Záběry pirátů pak dávají na internet. Na webu je řada videí neukázněných řidičů, na kterých je jasně čitelná registrační značka. Jenže v tom by podle mluvčí Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Hany Štěpánkové mohl být problém.

Jiná věc je podle Štěpánkové předání videa policii jako důkazního materiálu. „Nedávno ale ÚOOÚ řešil kauzu krádeže elektrokola, kdy majitel na internetu zveřejnil fotografii zloděje, za což dostal pokutu pět tisíc korun,“ podotkla.

Detail DISKUTOVAT

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-124