Kamery do auta
a vše okolo nich

ak_e11_160

ak-truecam-230-bila

Akční a další kamery

ak-ekenh9-150

Akční kamera EKEN H9, která může sloužit i jako autokamera, se ideálně hodí na prázdniny. Dá se použít na kole, motorce, přilbě, ve vodě i na dronu. Jaké jsou první dojmy?

 • výborný obraz a dostatek příslušenství
 • jednoduché ovládání v češtině
 • cena 1.180,- Kč na BangGood
 • bezproblémové použití v autě

Návod k použití eshopu najdete zde

Připravujeme detailní recenzi EKEN H9 jako autokamery pro ty, kdo nechtějí nakupovat dvě zařízení.

Detail DISKUTOVAT

ak-magicam-sd21

PC Tuning zase dostal kamery k vyzkoušení a pokusil se o jejich recenze.

Tentokrát jsou to akční kamery v nižší cenové kategorii, určené do přírody, na kolo a pod vodu díky vodotěsným obalům. Můžete se podívat na popisy a ceny:

 • ActionPro X7
 • AEE Magicam SD21
 • Evolveo SportCam W7

My do našeho eshopu přidáme špičkovou akční kameru AEE Magicam S70, AEE SD 21 můžete zakoupit u našeho partnera.

Detail DISKUTOVAT

ak-rollei-youngstar-150

Akční kamera za 1.490,- Kč vám přinese až hodinu a půl záznamu v HD rozlišení 1280 x 720 pixelů / 30 snímků za vteřinu. Její výhodou je vodotěsné pouzdro do 10 metrů, držák na helmu a dotykový displej. Kamera nemá stabilizaci obrazu a vlastní paměť, podporuje paměťové karty do 32 GB, hmotnost je jen 46 gramů.

Rollei Actioncam Youngstar má program pro využití v autě - během jeho chodu nahrává v pětiminutových částech, po zaplnění karty začne odmazávat nejstarší záznamy, objektiv 135° se pro toto využití dobře hodí.

Zde najdete recenzi a test videa.

Detail DISKUTOVAT

ak-lifelogger-150

Brýle Google Glass jsou zatím i cenově nedostupné a další možností, jak nahrávat pohodlně nebo dlouhodobě jsou jen brýle s kamerou, často nepříliš kvalitní, jak otestoval Techmoan. Brzy přibyde i další možnost, malá kamera, určená právě pro zaznamenání životních situací nebo akcí, to vše pohodlně bez nutnosti držet kameru nebo fotoaparát ve chvíli kdy se to nehodí.

LifeLogger bude zavěšený na uchu, kvalitní stabilizovaný HD záznam 1280 x 720 pixelů při 30 snímích za vteřinu se díky čipu 5 MPix bude ukládat až na 64 GB microSDHC paměťovou kartu. Ovládání je prostřednictvím Android nebo iOS telefonu, kamera komunikuje prostřednictvím Bluetooth a Wi-Fi, využívá GPS.

Kamera bude k dispozici od prosince 2014 za sníženou cenu přispěvovatelům na projekt a v příštím roce dalším zájemcům.

Zde najdete video.

Detail DISKUTOVAT

ak-goprohero3-150

Šikovný web vám poradí, jak se připravit na cestu do USA a podělí se o zkušenosti s akční kamerou Go Pro Hero 3, jednou z nejlepších na trhu:

 • malé rozměry, outdoor provedení
 • výborná kvalita obrazu a podání barev
 • podpora až 64 GB SDHC karet
 • dálkové ovládání
 • lze připojit dodatečnou baterii
 • funkce timelapse (1 snímek např. 10 vteřin a více)

Sem klikněte pro ukázky videa a tady je celý kanál na YouTube.

Zde najdete dokument, co udělal s Go Pro Hero Superman.

Detail DISKUTOVAT

ak-sonyas100v-150

Techmoan si pořídil špičkovou akční kameru Sony AS 100V a v dlouhé videorecenzi vám s velmi britským přízvukem vysvětlí naprosto všechny detaily, které s ní souvisí.

Detail DISKUTOVAT

ak-goprohero2-150

Jde o sportovní kameru s malými rozměry a kvalitní optikou, určenou především pro outdoorové využití. To naznačuje i vodotěsný kryt a příslušenství pro upevnění na helmu, kolo a další. Přesto sportovci nic nebrání využití v autě, počítá-li s menšími omezeními, o kterých jsme se zmiňovali v dřívějším příspěvku. GoPro HERO 2 má FullHD rozlišení 1920 x 1080 pixelů @ 30 fps, rozlišení 11 Mpix, hmotnost jen 100 gramů bez pouzdra. Hodit se může dálkové ovládání a dvouhodinová výdrž baterie, kterou se nemůže pochlubit žádná autokamera. Diagonální úhel záběru je téměř 170 stupňů, kvalita záznamu je vysoká, kamera ovšem nemá stabilizaci obrazu a při rychlém pohybu někdy dochází k pixelizaci. Kvalita fotografií je podle recenze na Fotoradce.cz velmi dobrá. Klikněte pro ukázku využití jako kamery do auta.

 

Detail DISKUTOVAT