.

ak-truecam-230x400

 

 

 

Odkazy

Autokamery CelTec nabízejí optimální poměr ceny a kvality. 

Auto-Kamera.cz

Cel-Tec E08 - zlatý střed s GPS

Po dobrých zkušenostech s Cel-Tec E07 jsme se zaměřili na obdobný typ E08 se samostatným modulem GPS (recenze bude vzhledem k podobnosti s E07 o něco stručnější).

Autokamera má stejně jednoduché ovládání, solidní obraz ve dne i v noci, snadnou instalaci a dobrou cenu.

Zde najdete ukázky videa.

Zde si můžete přečíst kompletní recenzi.

Zde můžete Cel-Tec E08 zakoupit přímo od dovozce.

ak-08-zepredu-600

Jdeme na to

Nemusíte studovat český manuál, na autokameře nemusíte nic nastavovat. Vezmete držák s přísavkou, nacvaknete do něj E08, připevníte ho na sklo nad zrcátko. Připojíte kabel napájení, zapnete kameru a jedete, umí se také sama spustit při otočení klíčkem.

Standardně jsou nastavené tříminutové úseky záznamu v nejvyšším rozlišení a se zvukem, ten můžete vypnout, nastavení videa změnit. Ovládaní je jednoduché, prostě zkuste jednotlivá tlačítka a za chvíli projdete všechno, co je třeba.

Stejně jako ostatní autokamery i Cel-Tec E08 umí nahrávat tak dlouho, dokud se nezaplní paměťová karta (mikroSDHC, optimálně  32 GB pro pět hodin záznamu), G senzor spustí nahrávání při nárazu a uzamkne ho proti smazání, totéž se stane během nahrávání. Detektor pohybu spustí nahrávání když zjistí pohyb před vozem, autokamera musí být ovšem zapnutá.

Designér si neodpustil trochu chromu na objímce objektivu, přesto je černá verze E08 velmi nenápadná, koupit je možné i méně praktickou bílou.

ak-e08-zvenku

Zkušenosti z jízdy

Displej můžete nechat svítit anebo nastavit jeho vypnutí, že nahráváte, poznáte pak podle barevné diody. Jestli potřebujete využít GPS, externí modul se připojí konektorem a svede přes zrcátko nebo stínítko spolujezdce, pro pravidelné využití je dobré ho upevnit.

Autokamera dělá přesně co má, nahrává, neruší, velká tlačítka na okraji se dají snadno nahmatat, podstatné je pro vás vypnutí / zapnutí nahrávání a vypnutí kamery. Akumulátor umožní využití v řádu desítek minut, dostatečně dlouhý kabel napájení je možné upevnit nastálo nebo jen zapojit pro příležitostné využití.

Bajonetové zacvaknutí do držáku je velmi šikové, kameru můžete i při kratších opuštěních vozu vysunout a vzít do kapsy.

ak-e08-zevnitr

To hlavní

Záznam provozu je stejně jako u E07 solidní za slunce, pod mrakem i za deště (ukázky zde), v noci je na svou cenovou kategorii překvapivě velmi dobrý. Video není dokonale plynulé, pro autokameru však zcela dostatečné, obraz díky stabilnímu uchycení není nijak roztřesený.

Přenos souborů je možný prostřednictvím kabelu s miniUSB (v balení) nebo přímo vložením karty do čtečky. K E08 dostanete i program, který využívá Google Maps pro zobrazení polohy a rychlosti vozu (až budete dokazovat nehodu, zamyslete se nad tím, jestli v něm nemáte zaznamenané také překročení rychlosti).

ak-e08-gps

Závěr

Kvalita videa především v horších podmínkách a v noci je několikrát lepší než u levných autokamer a pokud nemáte na rozhazování, E08 je optimální volba, pokud chcete využívat GPS. Jednoduché ovládání, kvalita zpracování a spolehlivost jsou další vlastnosti, které většina zájemců o kameru do auta hledá.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné