ak-celtec-uvodni
ak-navitel-r1000-150

Nápaditý design dává příležitost nejen pro snadné uchycení do držáku prostřednictvím magnetu, ale také pro možnost otočit autokameru v něm a nahrávat dění v autě nebo za ním.

Napájení je zajištěno nenápadnými kontakty stále, s výjimkou natočení do pravého úhlu vpravo a vlevo ve směru bočních sloupků, ve všech ostatních je možné nahrávání dění i okolo vozidla.

Jaké zkušenosti jsme s touto kamerou do auta měli?

Nejnižší cenu hledejte zde

 

ak-navitel-r1000-kraska-400

 

Vzhled

Z hlediska designu o jednu z nejzajímavějších autokamer na trhu. Efektivní, ale zároveň efektní řešení má tvar koule, která ustupuje jen plochému displeji, tlačítka, umístěná po obvodu, a vstupy, schované pod gumovou krytkou, neubírají autokameře na kráse.

Držák je samolepicí, stabilní a spolu s kamerou velmi nenápadný, byť kamera samotná se chlubí trochou chromu, která ji při pohledu zvenku prozrazuje.

ak-navitel-r1000-zvenku-440

 

Instalace

Jednoduchým přiblížením k magnetickému držáku se Navitel R1000 umístí a začne z něj napájet, automaticky se spustí nahrávání. To pokračuje i při případném odpojení díky vestavěné baterii, která by měla zajistit několik minut nezávislé činnosti.

Samotný držák využívá běžný kabel s miniUSB konektorem na jedné, a konektorem do autozásuvky na druhé straně. Krátkodobě je možné ho například zavěsit za stínítko spolujezdce, pro dlouhodobou instalaci je vhodné jeho zabudování do polstrování.

Pro přenášení jde o jednu z nejpraktičtějších kamer vůbec, jednoduše ji vezmete a strčíte do kapsy. Výrobce jistě začne dodávat i pouzdro, do kterého lze R1000 dát, aby se sklo před čočkou neodřelo o jiné předměty při přenášení.

Chcete-li tento model používat i pro nahrávání dění za sebou, umístěte držák o něco níže nebo do strany, aby zrcátko nebránilo výhledu dozadu.

ak-navitel-r1000-instalace-400

Zkušenosti z praxe

Napájení autozásuvky se u většiny vozů aktivuje při otočení klíčkem, v té chvíli se spustí i autokamera. Pokud má zásuvka stálé napájení, je třeba využít tlačítko pro zapnutí / vypnutí (delší stisk). Zastavení nahrávání a jeho spuštění se provádí krátkým stiskem tlačítka OK, umístěného vpravo dole, dobře viditelného z řidičovy pozice.

Brzy po spuštění se aktivuje šetřič displeje, který se dá oživit krátkým zmáčknutím hlavního tlačítka, je-li displej už aktivní, tlačítko slouží pro uzamčení souboru, který si přejeme zachovat. Stejné uzamčení se aktivuje při nárazu, je doprovázené zvukovým signálem. Všechny akce jsou indikovány navíc textem na displeji.

Protože Navitel R1000 je velmi malá kamera, při umístění za zrcátkem na ni snadno zapomenete a může tak plnit svou funkci, aniž by vás rušila rozsvíceným displejem nebo zbytečnými zvuky. Stejně jako návod, i nastavení je jednoduché a nekomplikované.

R1000 je autokamera vybavená všemi běžnými funkcemi, parkovacím režimem, navíc GPS a možností ovládání a přenosu souborů přes WiFi. Na chytrém telefonu nebo počítači je tak možné sledovat zpětně trasu včetně údaje o čase a rychlosti, soubory je možné zálohovat a sdílet bezdrátově už na místě nehody.

ak-navitel-r1000-app-500

 

Záznam

Senzor i použitá optika je kvalitní, komprese záznamu o něco vyšší, nahrávka nemá žádné problémy, bez chyby vykresluje SPZ a má odpovídající výsledky i v noci a podvečer (režim WDR).

Úhel záběru 165 stupňů umožní nasadit Navitel R1000 do magnetu bez nutnosti přesného dolaďování, zaznamená vše mezi bočními sloupky auta. Otočíte-li kameru dozadu, nahráváte pasažéry, a je-li průhled zadním oknem, také situaci za vozem, při natočení v jiném než pravém úhlu, i situaci po stranách.

U maximální velikosti paměťové karty 64 GB počítejte se skoro 12 hodinami v plném rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Pro Full HD záznam se nedoporučuje nejlevnější microSD karta s pomalým ukládáním souborů, na druhou stranu není nutná vysoká rychlost, typická pro moderní fotoaparáty. Paměťovou kartu vždy formátujte přímo v kameře pro zajištění bezvadné funkce, je vhodné nastavit přesné datum a čas, ostatní nastavení jsou už obvykle hotová.

Podívejte se na naše testovací videa (bohužel bez slunečného počasí)

 

Závěr

Elegantní autokamera je vhodným doplňkem i pro dražší vozy, GPS a WiFi doplňují očekávání v této cenové kategorii. Navitel R1000 je díky jednoduché manipulaci vhodnou kamerou pro každodenní použití, možnost nahrávání dění za řidičem je výhodou pro ojedinělé i opakující se situace.

 

Nejnižší cenu najdete zde

 

 

ak-celtec-banner

lamax
ak-truecam-230-bila

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x