Kamery do auta
a vše okolo nich

Kamery do auta - recenze, testy

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-101
ak-roadrunner530a5-150

Stručná, na běžného uživatele zaměřená recenze kamery do auta Prestigio RoadRunner 530A5 s kvalitním Full HD záznamem obrazu především ve dne, širokým úhlem záběru a 2,7" displejem. Autokamera umí velmi přijatelné statické snímky v rozlišení 5 megapixelů, má jednoduché ovládání a možnost vypnout záznam zvuku. Uváděnými nevýhodami je kvalita nočního záznamu a výdrž na baterie, která se pohybuje mezi 20 a 30 minutami.

Detail DISKUTOVAT

Genius DVR-HD560

Další recenze na levnou kameru do auta přináší doplňující poznatky a videa. Vzhledem k poměru ceny a výkonu jde o poměrně oblíbený model autokamery s dobrou čitelností SPZ na 3 - 4 metry, přijatelnou kvalitou záznamu ve dne, stabilním upevněním a dobrým softwarovým propojením. Vyšší rozlišení nemá odpovídající výsledky, je proto vhodnější natáčet na nižší, IR diody jsou podobně jako u ostatních kamer do auta pro noční záznam v podstatě zbytečné.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

ak-geniusfhd590-150

Velmi podrobnou recenzi FullHD kamery do auta s displejem a cenou do 3.000,- najdete na Diit.cz. Zaměřuje se nejen na DVR-FHD590, ale také srovnává, zda je lepší využívat k natáčení chytrý telefon nebo autokameru, s výsledkem, který není tak jednoznačný. Vzhledem k rozsahu je test vhodný i pro ty, kdo o pořízení první kamery do auta teprve uvažují, zaměřuje se na jednotlivé funkce a parametry, srovnává udávaný a skutečný úhel záběru, kvalitu zobrazení a další důležité prvky. Uvažujete-li konkrétné o této kameře do auta, jde o recenzi, která zodpoví všechny vaše otázky.

Detail DISKUTOVAT

ak-k6000-150

V Rusku jeden z nejoblíbenějších modelů spojuje výhody digitálního fotoaparátu a kamery do auta. Rozumná cena, HD rozlišení videa, přijatelná kvalita denního záznamu, to všechno jsou důvody, proč jde o dobře prodávanou autokameru. Pod označením DVR K600 se dá koupit i v ČR, rozlišení čipu je 5 megapixelů, displej má šířku 2,7". Kvalita zvukového záznamu může být u některých kusů nekvalitní, doporučujeme test a případnou výměnu včas. Test videa zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-mobius-150

Recenze promyšleně navržené kamery Mobius do auta i mimo něj s širokoúhlým záběrem za velmi přijatelnou cenu cca 70$. Má promyšlené uchycení, které lze použít i pro běžný stativ a pokud připevníte suchý zip, je možné kameru umístit například na helmu. Hmotnost je 39 gramů, baterie vydrží více než hodinu, lze uvažovat i o umístění na dálkově ovládaný model. Má velmi slušný obraz i zvuk, rychlou adaptaci mezi tmavým a světlým prostředím a přesvědčivé výsledky z noční jízdy. Ovládací program je možné spustit na PC a Androidu. Videorecenze je v angličtině.

V ČR lze zakoupit zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-rear-dvr-150

Tato kamera do auta je odlišná v tom, že umožňuje nahrávat to, co se děje před vámi i za vámi. Kromě kvalitnější kamery v hlavním těle přístroje, kde se nachází displej a ovládací prvky, lze samostatně připojit minikameru upevněnou na zadní sklo auta. Přenos signálu je kabelem, nahráváte zároveň dva záznamy. Kvalita záznamu je podle testu překvapivě dobrá, slabší pro zadní kameru, ale stále jsou z ní za denního světla čitelné SPZ. Autokamera také zabírá na předním skle málo místa, protože nevyužívá upevnění prostřednictvím přísavky. Výrobek je opět neznačkový a nemá smysl ho hledat pod konkrétním názvem. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-levna-mala-150

Kamera do auta, která nemá jednoznačné označení a můžete se s ní proto setkat pod různými vágními prodejními názvy je alternativou pro malé autokamery dražších značek. Její výhodou je kromě rozměru a ceny i kvalitní noční záznam. Nevýhodou je propojení s televizí prostřednictvím 2,5 mm jacku, nejisté uchycení kamery na sklo, a slabé výsledky při testu čtení SPZ za denního světla. Dostupná zatím jen z ciziny vyjde na cca 950,- Kč. Videorecenze je v angličtině.

 

Detail DISKUTOVAT

ak-x888b-150

Při výběru kamery do auta je jedním z problémů její umístění. Je-li příliš velká, zaclání ve výhledu, přitahuje zloděje a nemusí vždy dobře držet. Malá kamera nemá vždy kvalitní záznam anebo je drahá. Výborným řešením je autokamera zabudovaná do zpětného zrcátka. Je absolutně nenápadná, na ideálním místě a není předražená (na českém trhu zatím není, je třeba objednat ji z ciziny). Videorecenze je v angličtině. Další informace zde.

Podobnou autokameru můžete zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu

Detail DISKUTOVAT

ak-a8-150

Často nechcete, aby kamera v autě byla vidět, každodenní sundavání a instalace je obtěžující, zároveň by ale neměla přitahovat zloděje. Dobrým řešením je využití nenápadné malé autokamery jako je A8, která se snadno vejde za zpětné zrcátko. Nemá nijak špičkovou kvalitu videozáznamu (hlavně v noci), audio není dokonalé, ale cena a velikost může být pro některé z nás optimální. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-viofo-vf960-150

Trochu rozměrnější kamera do auta, s velkým displejem, slušným objektivem a GPS. Záznam videa je dostatečně kvalitní i pro záznam výletů a zajímavých míst, čitelnost SPZ a dalších prvků je na vysoké úrovni. Autokamera se dobře vyrovnává se změnou světelných podmínek, noční záznam je kvalitní. Videorecenze je v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-dr32-150

Pěkná HD kamera, vhodná nejen do auta, ale díky decentnímu uchycení i na cyklovýlety. Bez ohledu na velmi přijatelnou cenu podává Hetai DR32 nadprůměrný výkon a je tak solidní konkurencí dražším modelům autokamer. Rozlišení je 1920 x 1080 pixelů, pěkně zobrazuje SPZ a je vhodná i pro záznam ze zajímavých cest do přírody. Při využití 32 GB paměťové karty pojme 5 hodin záznamu, pak se původní video nahradí novým. Videorecenze v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-roadhawk-150

Autokamera Roadhawk DC-1 má rozlišení jen 640 x 480 pixelů při 30 snímcích za sekundu, díky tomu vyjde i s GPS na přijatelnou cenu pro běžné řidiče. Nezabírá mnoho místa, při umístění pod zpětným zrcátkem se stane přirozenou součástí interiéru. Spouští se automaticky při nastartování automobilu, záznam je dlouhý šest hodin, než se přemaže novým (4 GB SD karta). Recenze v angličtině.

Detail DISKUTOVAT

ak-blackvuedr500-150

Kvalitní kamera do auta s GPS a Wifi, ve Full HD. Blackvue DR500GW-HD nezabírá mnoho místa, má decentní design, už méně decentní cenu. Kompletní videorecenzi v angličtině najdete zde.

Detail DISKUTOVAT

ak-celtecn5-150

Zde si můžete přečíst recenzi na kvalitní autokameru CEL-TEC N5. Jde o přístroj s s Full HD rozlišením 1080 pixelů, GPS modulem a pohybovým senzorem, který spouští záznam. Údaje o poloze se ukládají do paměti a je možné je následně sledovat prostřednictvím mapového software v počítači. Antireflexní záznam spolu s vysokým rozlišením umožní bezvadné čtení SPZ ostatních aut. Kamera do auta je snadno vyjímatelná z držáku a má vkusný design, cena je vhodná pro náročnější zájemce.

Detail DISKUTOVAT

ak-hd-dvr-150

Doporučujeme recenzi Petra Komárka, zaměřenou na typickou levnou autokameru. S podobnými kamerami do auta se můžete setkat častěji, přínos testu je především pro rozhodování, zda právě vám bude takto vybavená auto kamera stačit nebo budete hledat dražší typ. Podstatný je v tomto ohledu poznatek, že SPZ nejsou na záznamu rozlišitelné a je nezbytné je do zvukového záznamu nadiktovat.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

ak-wave-rf-dvc105-150

Tato kamera se povedla. Jediná nectnost je ovládání, na které si lze ovšem rychle zvyknout a po prvotním zkoušení vám nebude činit potíže. Vybavení a funkce přesně odpovídají účelu kamery, takže si zbytečně nepřiplácíte za nepotřebné funkce. A pokud už nějakou tu funkci navíc najdete, jde jen o využití již přítomných komponent. Pokud to tedy shrnu – výborný obraz, vynikající držák a všechny funkce, co jsou zapotřebí. To je stručná charakteristika této kamery. Vřele bych ji doporučil každému, kdo se nechce smířit s pirátským chováním některých řidičů na silnici. Nebo těm, kteří nečekají, až se stane nehoda, ale jsou na ní vždy maximálně připraveni.

Detail DISKUTOVAT

ak-eltrinex-car-hd-150

CarHD je kompaktní kamerka velikosti mobilního telefonu, kterou si upevníte do držáku s přísavkou na čelní sklo podobně jako GPS navigaci. Poměrně malý držák se krásně skryje za zpětné zrcátko a nijak nebrání ve výhledu. Autokamera Eltrinex CarHD nabízí za svou cenu dostatečně kvalitní video v HD rozlišení včetně nočního provozu. Plusem je také displej. Největší problém bych viděl v umístění tlačítek. Často se stane, že při nepříliš snadném upevňování omylem nějaké stisknete. Kameru je totiž potřeba občas oddělávat nejen kvůli zlodějům, ale třeba kvůli vysokým teplotám ve stojícím vozidle.

Detail DISKUTOVAT

ak-xteccam3-150

Tato kamera je v současné době na pomyslném trůnu onboard kamer především díky GPS přijímači a širokoúhlému objektivu, který zvládne zaznamenávat obraz v rozlišení FULLHD 1920×1080 při obrazové frekvenci 30 FPS. Kamera samotná je poměrně kompaktní a velmi lehká především proto, že neobsahuje zobrazovací displej.

Detail DISKUTOVAT

ak-helmer-carcam-150

Přístroj podporuje microSD karty až do velikosti 32 GB, což i při vysoké kvalitě nahrávky postačuje na zhruba deset hodin záznamu. Kamera ale podporuje krom HD rozlišení také režimy s rozlišením 720x480 pixelů, respektive 640x480 pixelů. Pak se na kartu vejde dvakrát tolik záznamu. Šikovné je, že při vyčerpání kapacity záznamové karty, se začnou automaticky přepisovat nejstarší záznamy. Záznam se ukládá ve formátu AVI. Kamera má zabudovaný mikrofon, nezobrazuje ale rychlost vozidla, pouze datum a čas. Grafický výstup je nicméně na velmi solidní úrovni, kamera díky dvěma malým diodám dovede natáčet i při jízdě v noci.

Detail DISKUTOVAT

ak-genius-dvr-hd-560-150

V parametrech se sice kamera do auta chlubí natáčením do 1080p, v tomto režimu ale natáčí v poměru stran 4:3 (tedy 1440×1080) s ořezáním boků. Detaily navíc oproti 720p nenajdete, takže opravdu má smysl natáčet jen v širokoúhlém 720p. Jen tehdy využijete dobrý úhel záběru 120°. Od optiky žádné zázraky nečekejte, v krajích už ostrost chybí a přečíst SPZ projíždějících aut dá práci. Za dne autokamera záznam hodně přepaluje, ale silnice s auty je zřetelná. V noci šum nepřekáží a i když diody nejsou k ničemu, noční silnice osvětlená reflektory auta je v pohodě vidět.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail DISKUTOVAT

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-101