Kamery do auta
a vše okolo nich

ak_e11_160

ak-truecam-230-bila

Kamery do auta - recenze, testy

ak-blackvuedr500-150

Kvalitní kamera do auta s GPS a Wifi, ve Full HD. Blackvue DR500GW-HD nezabírá mnoho místa, má decentní design, už méně decentní cenu. Kompletní videorecenzi v angličtině najdete zde.

Detail

ak-hd-dvr-150

Doporučujeme recenzi Petra Komárka, zaměřenou na typickou levnou autokameru. S podobnými kamerami do auta se můžete setkat častěji, přínos testu je především pro rozhodování, zda právě vám bude takto vybavená auto kamera stačit nebo budete hledat dražší typ. Podstatný je v tomto ohledu poznatek, že SPZ nejsou na záznamu rozlišitelné a je nezbytné je do zvukového záznamu nadiktovat.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail

ak-wave-rf-dvc105-150

Tato kamera se povedla. Jediná nectnost je ovládání, na které si lze ovšem rychle zvyknout a po prvotním zkoušení vám nebude činit potíže. Vybavení a funkce přesně odpovídají účelu kamery, takže si zbytečně nepřiplácíte za nepotřebné funkce. A pokud už nějakou tu funkci navíc najdete, jde jen o využití již přítomných komponent. Pokud to tedy shrnu – výborný obraz, vynikající držák a všechny funkce, co jsou zapotřebí. To je stručná charakteristika této kamery. Vřele bych ji doporučil každému, kdo se nechce smířit s pirátským chováním některých řidičů na silnici. Nebo těm, kteří nečekají, až se stane nehoda, ale jsou na ní vždy maximálně připraveni.

Detail

ak-eltrinex-car-hd-150

CarHD je kompaktní kamerka velikosti mobilního telefonu, kterou si upevníte do držáku s přísavkou na čelní sklo podobně jako GPS navigaci. Poměrně malý držák se krásně skryje za zpětné zrcátko a nijak nebrání ve výhledu. Autokamera Eltrinex CarHD nabízí za svou cenu dostatečně kvalitní video v HD rozlišení včetně nočního provozu. Plusem je také displej. Největší problém bych viděl v umístění tlačítek. Často se stane, že při nepříliš snadném upevňování omylem nějaké stisknete. Kameru je totiž potřeba občas oddělávat nejen kvůli zlodějům, ale třeba kvůli vysokým teplotám ve stojícím vozidle.

Detail

ak-xteccam3-150

Tato kamera je v současné době na pomyslném trůnu onboard kamer především díky GPS přijímači a širokoúhlému objektivu, který zvládne zaznamenávat obraz v rozlišení FULLHD 1920×1080 při obrazové frekvenci 30 FPS. Kamera samotná je poměrně kompaktní a velmi lehká především proto, že neobsahuje zobrazovací displej.

Detail

ak-helmer-carcam-150

Přístroj podporuje microSD karty až do velikosti 32 GB, což i při vysoké kvalitě nahrávky postačuje na zhruba deset hodin záznamu. Kamera ale podporuje krom HD rozlišení také režimy s rozlišením 720x480 pixelů, respektive 640x480 pixelů. Pak se na kartu vejde dvakrát tolik záznamu. Šikovné je, že při vyčerpání kapacity záznamové karty, se začnou automaticky přepisovat nejstarší záznamy. Záznam se ukládá ve formátu AVI. Kamera má zabudovaný mikrofon, nezobrazuje ale rychlost vozidla, pouze datum a čas. Grafický výstup je nicméně na velmi solidní úrovni, kamera díky dvěma malým diodám dovede natáčet i při jízdě v noci.

Detail

ak-genius-dvr-hd-560-150

V parametrech se sice kamera do auta chlubí natáčením do 1080p, v tomto režimu ale natáčí v poměru stran 4:3 (tedy 1440×1080) s ořezáním boků. Detaily navíc oproti 720p nenajdete, takže opravdu má smysl natáčet jen v širokoúhlém 720p. Jen tehdy využijete dobrý úhel záběru 120°. Od optiky žádné zázraky nečekejte, v krajích už ostrost chybí a přečíst SPZ projíždějících aut dá práci. Za dne autokamera záznam hodně přepaluje, ale silnice s auty je zřetelná. V noci šum nepřekáží a i když diody nejsou k ničemu, noční silnice osvětlená reflektory auta je v pohodě vidět.

Variantu této autokamery lze zakoupit zde

Detail

HD Power Energy Mobile

Provedení autokamery a její optické vlastnosti jsou na slušné úrovni a plně vyhovují jeho účelu. Horší je pouze kvalita zvukového záznamu a méně přehledná konfigurace. Rozšíření přístroje mezi řidiče ale asi bude bránit celkem vysoká cena – je však třeba si uvědomit, že v případě nehody, při které bude možno využít záznamu jako důkazu se kamera do auta velmi rychle zaplatí.

Detail

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-97