Kamery do auta
a vše okolo nich

ak_e11_160

ak-truecam-230-bila

Auto-Kamera.cz

lamax_c7_zpredu_150

Dovozce autokamer Lamax neměl obavy svěřit nám k testování nepříliš drahý typ Drive C7 a udělal dobře. Co se nám na ní líbilo, si můžete přečíst v celé recenzi, z ní vybíráme:

  • malá kamera do auta, která se snadno přenáší
  • přijatelná obrazová kvalita i v podvečer a v noci
  • jednoduché ovládání, snadná každodenní instalace

Videoukázky najdete zde

Autokameru přímo od výhradního dovozce koupíte zde

 

Co ke kameře dostanete

Přísavný držák, USB kabel, návod v češtině, napájecí kabel do auta. Paměťovou kartu microSDHC si kupte třídy 6 a vyšší, aby stíhala nahrávat v nejvyšším rozlišení 1920 x 1080 při 30 snímcích za vteřinu.

 

Instalace a spuštění

Přísavný držák je stabilní a umožňuje přesné zafixování kamery v požadovaném úhlu. Co je důležitější, kameru do něj můžete jednoduchým způsobem zacvaknout a nebude to nepohodlné ani několikrát za den, když nechcete C7 nechávat v autě. Přitom je natolik malá, že ji můžete přenášet v kapse od košile, váží jen kolem 85 g s kartou.

lamax_c7_na_skle

 

Ovládání

Jasně označené tlačítko na zapnutí / vypnutí, tlačítko M(enu), tlačítko OK, které spouští a vypíná záznam, dvě šipky, tlačítko ! pro zachování důležité nahrávky a tlačítko P. To slouží k zapnutí parkovacího modu a timelapse (vysvětlení níže). I bez manuálu  můžete začít autokameru rovnou používat a měnit nastavení, při jízdě tlačítko OK nahmatáte snadno vlevo a tlačítko ! (SOS) vpravo.

 lamax_c7_ze_strany

Zkušenosti z cesty

C7 připnete, připojíte k napájení, pokud je v něm proud, začne nahrávat, nemusíte se o nic starat. Na rozdíl od většiny ostatních kamer do auta není C7 omezená jen délkou záznamu na 1, 3 a 5 minut, desetiminutové bloky oceníte. Když se paměťová karta zaplní, začnou se postupně odmazávat nejstarší záznamy. Ve Full HD rozlišení počítejte s více než 5 hodinami videa, manuál uvádí až příliš optimistických 480 minut. C7 nedělá nepříjemné zvuky, které by odváděly vaši pozornost od situace na silnici, displej se automaticky za pár minut vypne, aniž by se přerušilo nahrávání.

 

 

Kvalita záznamu

Hlavní část našeho testování a vašeho rozhodování. Jako snad každá autokamera do dvou tisíc, C7 vynechává některé snímky, to u kamer do auta moc nevadí. Na slunci má samozřejmě pěkný obraz, výborně se ovšem vypořádává i s protisvětlem, jak můžete vidět na našem kanálu Auto-Kamera.cz na YouTube. Nejdůležitější byl výkon C7 za tmy, díky WDR zaznamená nejen špatně osvětlenou silnici, ale můžete se spolehnout i na čitelné SPZ.

 

 

 

Co ještě C7 umí

Vzhledem k malým rozměrům ji můžete využívat jako příhodný diktafon, spíše ale jako širokoúhlý fotoaparát vzhledem k tomu, že umožňuje základní nastavení a má přisvětlovací diodu. Má dvě funkce, které ovládáte červeným tlačítkem, tzv. Parkovací mód a Timelapse (časosběr). V parkovacím módu může fungovat na baterii až 24 hodin, sepne v něm nahrávání, pokud senzor zaznamená náraz do vozu nebo násilné pokusy o vniknutí. Timelapse zaznamená snímek jednou za vteřinu a uspořádá je do videa, můžete tak vtěsnat celé dny nahrávání do jednoho záznamu, pokud je autokamera připojená k napájení, ať už vůz stojí nebo jede. Stejně jako všechny autokamery má C7 G senzor, o jeho funkci si můžete přečíst zde.

 

 

 

Co s nahranými soubory

Záznam ve formátu komprimovaného .AVI můžete přehrávat přímo na displeji, přetáhnout ho pomocí dodaného USB kabelu do počítače (jím se i mimo auto dobíjí), nebo dát paměťovou kartu do čtečky a soubory překopírovat (u kapacity 32 GB může přehrání celého obsahu karty trvat až 20 minut). Soubory obsahují zvuk (lze v menu kamery vypnout), pokud jste dokoupili GPS modul, také údaje o poloze a rychlosti, které můžete přenést na Google Maps a sledovat trasu.

ak-google-maps-200
 

Jak se nám C7 líbila

Můžete ji strčit do téměř jakékoli kapsy, upnutí na držák je jednoduché, možnost rozšíření o GPS sympatická, stejně jako cena. Ovládání je přehledné a nahrávka pro potřeby zdokumentování jízdy / nehody kvalitní i za špatných světelných podmínek, což stále ještě není obvyklé. Dokud nebudou autokamery integrované přímo do vozu, je to výborná varianta, která vzhledem k displeji už menší být nemůže.

Od výhradního dovozce koupíte zde.

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

(4.7.2018 6:18) Auto-Kamera.cz  info@autokamera.cz

Dobrý den, standardní, jaké má kamera při zakoupení, stačí nastavit datum, C7 má FullHD 1080 pixelů.

(3.7.2018 19:05) pichmondo  pichmondo@gmail.com

Zdravím,jaké ste měli nastavení,při pořizování testovacích videí na Lamax c7 ?
Díky za odpověď.

(19.2.2017 8:23) Marek Foit  marek.foit@seznam.cz

Poradí někdo jak si na této kameře přehrát pořízený záznam?
Nějak na to nomohu přijít.
Děkuji

(15.7.2016 12:14) Marek  marek@marek.cz

U mně po roce bez problému (přísavku i sklo je třeba pečlivě odmastit a navhlčit). Vypíná se, když auto chvíli stojí (vypnuté), ale nevysledoval jsem zatím, za jak dlouho. Manuál jsem ani nečetl, ovládání je dost jednoduché...

(15.7.2016 12:03) Zdeněk  uridil@seznam.cz

Kameru mám asi rok. Po půl roce výměna základové desky. Po 8 měsících přestala fungovat přísavka na držáku, ale dá se koupit nová. Jinak celem spokojenost, jen občas mi kamera začne sama vypínat nahrávání, ale když si toho všimnu, dá se okamžitě znovu zapnout. (když si všimnu). Manuál je příliš stručný.

(26.12.2015 15:19) Karel Kučera  K.Karel

Kameru mám a všechno funguje super. Problém je v manuálu, který je velmi stručný. Nemá náhodou někdo zpracovaný vlastní manuál? V případě že ano, prosím poslat na mail. Nevím jak nastavit některé části.
Díky K.

(25.12.2015 20:07) Zbyněk  k.arelkarel@seznam.cz

Koupil jsem kameru LAMAX drive c7. Nemá někdo zpracovaný návod ke kameře? Návod od výrobce je celkem k ničemu. Například jak zapnu viditelný aktuální čas na nahrávce a další funkce.
Prosím zaslat na můj mail.
Díky

(24.12.2015 17:59) Libuse  kafkova.l@centrum.cz

Dobrý den, prosím, jak se nastavuje délka časové smyčky? Nějak jsem na to nepřišla...

(21.12.2015 14:32) JERMÁŘ Pavel  pavel.jeremy@seznam.cz

Tuto kameru mám už téměř rok.Jsem s ní celkem spokojený až.........na špatnou přísavku držáku,která je poměrně tuhá a po čase mi už nepřilnola ke sklu.Byl jsem nucen ji předělat na jinou přísavku z poddajného měkkého silikonu a přitom zachovat tu část,na kterou se kamera nasazuje.Což je u této kamery výhoda.

(10.12.2015 12:46) Peter  petterko79@gmail.com

Dobry den, kde ma tato kamera konektor na HDMI cez ktory pripojim GPS modul.?

(8.8.2015 10:16) Edmund  e.niemczyk@seznam.cz

Kamera v pořádku,funguje bez poruch. Co se týka návodu je velmí nedostatečný.

(14.6.2015 10:13) Jirka  jirkafiser5@seznam.cz

Kamera v pořádku funguje jak má. Jen nedostateční návod na používání. Moc stručný .


Příspěvky nevyjadřují názory provozovatele a nenese za ně odpovědnost.