Kamery do auta
a vše okolo nich

ak_e11_160

ak-truecam-230-bila

Články o autokamerách

ak-fake-150

Jeden z našich čtenářů se podělil o zkušenost s využitím cenového srovnávače. Stále fungující český eshop, nabízející druhou nejnižší cenu známé akční kamery, zaslal výrobek, který neobsahoval značku výrobce ani na obalu, na samotné kameře, ani v jejím software - na prodejní stránce kameru pod tímto označením ovšem nabízel.

Po vyzkoušení a porovnání s videorecenzemi na internetu se nešťastný majitel přesvědčil, že kvalita obrazu a tím uvnitř použité elektroniky zdaleka neodpovídá originální kameře, přestože její vnější vzhled byl totožný s kusem, který obdržel, kromě loga.

Chcete-li mít jistotu, že jde opravdu o originální značkovou autokameru, využívejte eshopy výhradních dovozců, na které odkazujeme, ceny jsou v podstatě stejné. Větší rozdíly naznačují, že něco nemusí být v pořádku.

Podívejme se, jak se můžete stejným způsobem snadno napálit při nákupu kamery do auta.

Například autokamera Lamax se dá na čínském eshopu koupit jen za 399,- Kč. Nebo ne?

Při srovnání s modelem z naší recenze Lamax C3 je vidět chybějící logo, držíte-li obě autokamery v ruce, povšimnete si i horšího zpracování plastu levnější varianty. Software je zcela odlišný, i na displeji si všimnete hrubého rastru. To už bude pozdě, vracení zboží do Číny je nereálné.

Nejde totiž o Lamax, jen o stejný typ plastového obalu, který obsahuje nepříliš kvalitní snímač, elektroniku i optiku. Dodavatel značky Lamax zadal výrobci osazení kvalitnějšími prvky, které v praxi znamenají lepší obraz, širší úhel záběru a další viditelné rozdíly, nemluvě o dvouleté záruce. U modelu Lamax C7 jsou tyto součásti ještě kvalitnější.

ak-fake-400

Takto levnou kameru jsme ještě nezkoušeli a nemáme to v úmyslu, i dvakrát dražší autokamera, která prošla naším testem, měla horší vlastnosti než Lamax C3.

 

Vlastní zkušenosti a dotazy zveřejňujte ve skupině na Facebooku nebo níže v diskuzi.

 

Na stránkách Petra Komárka najdete detailní recenzi autokamery v tomto designu s pořizovací cenou 13 dolarů.

 

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

(4.7.2018 11:45) Petr KomáreK  pkomarek@email.cz

Tak jsem jednu takovouto levnou kameru vyzkoušel. Za 13 USD (cca 300,- Kč). Pár poznatků a video z testovací jízdy - http://autokamera2.pkomarek.cz/


Příspěvky nevyjadřují názory provozovatele a nenese za ně odpovědnost.